PODZIĘKOWANIE KOMUNIJNE-DLA KSIĘŻY I KATECHETÓW

przez abrekodzielo
PODZIĘKOWANIE-KOMUNIJNE

PODZIĘKOWANIE KOMUNIJNE – DLA KSIĘŻY I KATECHETÓW

Kartki na specjalną uroczystość

Podziękowania komunijne dla osoby duchownej powinny mieć stosowną formę i treść. Okazjonalna kartka okolicznościowa z pięknym cytatem lub fragmentem wiersza lub psalmu, wręczona po uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, w imieniu dzieci i ich rodziców jest pięknym wyrazem wdzięczności. Stanowi też nietuzinkową pamiątkę.

Uroczysty Dzień Komunii Jest największą mą radością, Jezus żywy w moim sercu, dziś objawił miłość swą.

W moim wykonaniu kartki okolicznościowe w formie podziękowania są spersonalizowane, w formacie A5. Kartki są wykonane z papierów wysokiej jakości. Najlepiej sprawdzają się papiery o gramaturze ok. 220-250g/m2 . Dzięki takim papierów moje prace są stabilne i można z powodzeniem umieścić je w każdej gablocie?. Będą swobodnie stały, bez obawy wywrócenia się. Kolorystyka najlepiej oddająca charakter tej uroczystości to tonacje bieli, kremu i subtelnej szarości. Bardzo lubię na białą bazę kartki umieścić papier gładki w jasnym kolorze, a następnie kolejną warstwę białego papieru-już tłoczonego lub z jakimś ażurem. Biel świetnie „podbija” wszystkie zamieszczone elementy ozdobne nadając niepowtarzalny charakter projektowi.

Eleganckim uzupełnieniem takiej kartki może być pięknie przyozdobione pudełko, które wraz z kartką tworzy uroczy zestaw.

Ozdobne tekturki, które ubogacają projekt pięknie się eksponują na białym papierze. Użyte tekturki to napis: “Szanownu Księże Proboszczu”, kielich z hostią i zbożem, kielich z księgą i sam kielich z hostią.

Tłoczony biały papier w płytkach embossing nadaje ciekawą  strukturę kartce. Głębia i efekt trójwymiarowości pracy zostaje osiągnięty dzięki użyciu kosteczek dystansujących. Prace są wykonane z należytą starannością i dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół.